Hallgatóbarát oktatási rendű továbbképzések nem csak jogászoknak a PPKE jogi karán

Az idei év szeptemberére is meghirdeti szakjogászi továbbképzéseit a Pázmány Péter Katolikus Egyetem jogi kara. Részletek a következő címen: www.jak.ppke.hu/deak

Napjainkban egyre nagyobb az igény a speciális szakmai ismeretekkel rendelkező, egy-egy kiemelt területre szakosodott jogász vagy igazgatási szakemberek iránt. Ennek a piaci igénynek, valamint a jogászok kötelező továbbképzését érintő elvárásoknak is igyekszik megfelelni a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Karán belül található Deák Ferenc Továbbképző Intézet, amely közel 25 éves tapasztalattal szervezi a diplomával rendelkező, továbbtanulni vagy szakosodni vágyó jogászok és nem-jogászok szakirányú továbbképzését.

A leggyakrabban két (alkalmanként három vagy négy) féléves, LL.M. végzettséget nyújtó, levelező rendszerű képzéseket 2024 szeptemberétől vegyes oktatási rendben szervezzük, ezzel is segítve azokat, akiknek a rendszeres személyes megjelenés gondot okozna. Az egyes szakok tervezett oktatási rendje és további részletei a Deák Intézet honlapján megtekinthetők.

Továbbra is nagy érdeklődés mellett hirdetjük a Fiatalkorúak ügyeinek szakjogásza, az Ingatlanforgalmi szakjogász, a Kártérítési jogi szakjogász, a Közlekedési és közlekedésigazgatási, a Közbeszerzési, a Közszolgálati kodifikátor, a Sportjogi és a Pénzügyi jogi szakjogász szakjainkat, folyamatosan frissítve és aktualizálva a képzések programját.

Felvesszük a kesztyűt a bűnözés új generációjával szemben

A 2024-2025-ös tanévben is fokozott figyelmet fordítunk az idegen nyelven elvégezhető, így a nemzetközi karriert is elősegítő képzésekre. A Kiberbűnözés, korrupció és pénzmosás elleni szakjogász képzés célja, hogy a jogász szakképzettséggel rendelkező szakemberek számára olyan széleskörű jogi- illetve interdiszciplináris (elsősorban büntetőjogi, büntetőeljárási jogi, kriminalisztikai, informatikai) ismereteket adjon, amelyek nélkülözhetetlenek a 21. század bűnözési kihívásait leginkább érintő, egyre inkább nemzetközivé váló ügyek megítélése és felderítése tekintetében.

A tanrend több modulból épül fel: elérhető egy olyan alapozó modul, amely segíti a külföldiek (akár az Európán kívüliek) eligazodását a magyar- és európai jogrendszerekben és a bűnügyi tudományok terén is; ezután folytatódik a képzés a valamennyi hallgatónak szóló három speciális modullal: a korrupcióról, a pénzmosásról és a kiberbűnözésről szóló tárgyakkal. A képzés többek között az egyes eljárási szakaszokhoz kapcsolódó főbb mozzanatokra, így például a nyomozás egyes kérdéseire is nagy súlyt fektet. Ezt támogatja meg az oktatói gárda összetétele is: a tudományos életből, a kutatás világából érkező oktatóink mellett a napi munkájuk során speciálisan e területekkel foglalkozó, nagy tudású és nemzetközileg is elismert szakemberek is megtalálhatóak itt: olyanok, akik kifejezetten gyakorlati szellemiségben képesek átadni a tudásanyagot.

Emellett a képzés hangsúlyosan tartalmazza a nem csak európai szinten használható nemzetközi együttműködésre vonatkozó ismereteket is. A képzés tehát olyan tudást és egyszersmind szaknyelvi bázist is ad a szak elvégzőinek, amit itthon és nemzetközi színtéren is kiválóan tudnak alkalmazni.

Digitális technológiai és adatgazdasági szakjogász– szintén idegen nyelven

Az Európai Unióban az új technológiák és az adatgazdaság területén az utóbbi években rohamos gyorsasággal hatalmas joganyag jött, illetve jön létre, és ennek nyomán új hatóságok, új hatósági jogkörök és új hatósági gyakorlatok alakulnak ki. Ezeknek a megfelelő színvonalú elsajátítása óriási kihívás a területtel napi szinten foglalkozó szakember számára is. Ehhez kíván segítséget nyújtani ez az új, angol nyelvű, interdiszciplináris és gyakorlatorientált képzés.

A képzés angol nyelve, nemzetközi tapasztalattal rendelkező oktatógárdája, a nemzetközi – azon belül is elsősorban uniós – ismeretekre fókuszált tananyaga elősegíti, hogy a hallgató a szaknyelv birtokában képessé váljon a digitális technológia által érintett jogi területeken felmerülő tevékenységeket globális környezetben is elvégezni.

Az angol nyelven szerzett oklevél felsőfokú szakmai nyelvvizsgával azonos értékű.

Végezd a képzést fizetési kedvezményekkel, rugalmas oktatási rendben!

A képzésekről, azok tanrendjéről, felvételi követelményeiről és költségeiről a Deák Ferenc Továbbképző Intézet honlapján bővebb tájékoztatás olvasható. A szakirányú továbbképzések kreditrendszerűek, levelező tagozatúak; az oktatás rendjét vegyesen, jelenléti és online képzésként tervezzük, ezzel is megkönnyítve a rendszeres részvételt. A félévenként 8-12 napon megtartott órák jellemzően egy-egy adott hétköznap délutánján zajlanak jelenléti vagy online formában. Ajánlás szerint az utolsó félévben kerül sor a szakdolgozat megírására és a záróvizsga letételére, de a hallgató igénye szerint ez díjmentesen halasztható is. Az abszolutórium sikeres megszerzői számára széleskörű ösztöndíj-lehetőségeket kínálunk. A képzések jogászok számára LL.M. cím használatára jogosító szakirányú oklevél kiadásával zárulnak, a nem jogász szakemberek számára pedig a képzésnek megfelelő szakképzettséget adnak, illetve ezen címek viselésére jogosítanak. Az LL.M. fokozatú szakjogászi okleveleket a Magyar Ügyvédi Kamara továbbképzési rendszere is figyelembe veszi. Angol nyelvű képzéseink oklevelei a felsőfokú, szakirányú nyelvvizsgával egyenértékűek.

A tavalyi év pozitív tapasztalatai alapján a 2024-2025-ös tanév őszi félévében a Kar online hirdeti meg a szakvizsga előkészítő tanfolyamait, így az ország bármelyik részéből könnyen követhetők lesznek a felkészülésben elengedhetetlen segítséget jelentő kurzusok mindhárom tárgyból. Ezeket a kurzusokat azoknak is ajánljuk, akik valamilyen oknál fogva eddig nem jogi munkakörben dolgoztak, és most szeretnék felfrissíteni magánjogi, büntetőjogi, EU jogi, munkajogi és társadalombiztosítási ismereteiket, párhuzamosan áttekintve a tételes jogi szabályozást és a kapcsolódó jogalkalmazás legfontosabb eseteit.

A Deák Ferenc Továbbképző Intézet képzéseire egységesen augusztus 28-ig lehet jelentkezni az Intézet honlapján: jak.ppke.hu/deak

***

Ha nem szeretnél lemaradni a további írásainkról, kövesd az Arsbonit a Facebookon. Videós tartalmainkért pedig látogass el a Youtube csatornánkra.